27 грудня було завершено перший етап відбору у Вищий Антикорупціний суд України. За результатами, опублікованими Вищою кваліфікаційною комісією, участь у конкурсі продовжать 113 кандидатів. Тепер Громадянська рада міжнародних експертів матиме час до 26 січня, щоб відсіяти сумнівних кандидатів. 

За умовами проходження конкурсу, у разі, якщо міжнародні експерти матимуть сумніви щодо доброчесності та професійності того чи іншого кандидата, вони ініціюватимуть розгляд цього питання на спільному засіданні із ВККС. Якщо щонайменше троє із шести членів ГРМЕ не підтвердять доброчесність та професійність певного кандидата, такий кандидат залишить конкурс.

Як повідомляє Transparency International Ukraine, зараз у списку претендентів опинилися судді Майдану, кандидати із сумнівними статками, і ті, хто відзначилися особливо неетичною поведінкою.

Список кандидатів, які, на думку громадських організацій, не гідні бути суддями Вищого антикорупційного суду, презентують 9 січня о 10.00 в Українському кризовому медіа центрі. 

Вищий антикорупційний суд зможе запрацювати після призначення щонайменше 35 суддів, 10 із яких мають бути суддями апеляційної палати. 

Print Friendly, PDF & Email