У середу так званий верховний суд Криму закінчив розглядати скарги на арешт 20-ти з 24-х українських моряків. Апеляція, крім скорочення терміну арешту військовополонених на один день, залишилася незадоволеною. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Facebook правозахистного сайту «Кримський процес».

«Сьогодні, 26 грудня, у Верховному суді Криму відбулися судові засідання з розгляду п’яти останніх скарг на арешт українських моряків: капітана катера «Нікополь» Богдана Небилиці, капітана буксира «Яни Капу» Олега Мельничука, командира дивізіону ВМСУ Дениса Гриценко, а також матросів Олега Семідоцкого і Юрія Без’язичний. Всі рішення, як і рішення на попередні апеляційні скарги, ідентичні — суд скорочує термін утримання під вартою з 25 до 24 січня, залишаючи в іншому скарги без задоволення», — повідомляє «Кримський процес».

За даними організації, традиційно «суд», як і при розгляді попередніх скарг, не прийняв позицію захисту про те, що всі захоплені українські моряки, згідно з міжнародними нормами, є військовополоненими, і відповідно до Женевської конвенції, їх заборонено тримати в тюремних умовах слідчого ізолятора.

Нагадаємо, що 27 і 28 листопада всім захопленим українським морякам винесли запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 25 січня 2019 року, а вже 29 листопада всіх моряків етапували до Москви, в СІЗО «Лефортово» і «Матроська тиша».

Print Friendly, PDF & Email