Усі шість енергоблоків Запорізької атомної електростанції відключено станом на ранок 26 серпня, повідомляє Енергоатом.

Наголошується, що власні потреби станції в електроживленні наразі забезпечуються через відремонтовану лінію з енергосистеми України.

«Лінію видачі потужності ЗАЕС в енергосистему України також відновлено, ведуться роботи з підготовки підключення двох енергоблоків ЗАЕС до мережі», – йдеться у повідомленні.

За даними Енергоатому, зауважень до роботи обладнання та систем безпеки немає.

Державна інспекція ядерного регулювання повідомляє, що персонал Запорізької АЕС здійснює роботи з підключення енергоблоків №5 та №6 станції до електромережі.

Зазначається, що внаслідок влучення снарядів окупантів в естакаду, що з’єднує енергоблок №2 АЕС зі спецкорпусом, призначеним для поводження з радіоактивними відходами і для дезактивації, пошкоджено трубопроводи мережної води і хімічно знесоленої води, що проходять по естакаді.

Ушкодження отримали лінії зв’язку з датчиками радіаційного контролю, розташованими на спецкорпусі, і лінії телефонного зв’язку Запорізької АЕС.

«Оперативним персоналом виконано відсічення та локалізація пошкоджених ділянок трубопроводів, забезпечується оцінка радіаційної та екологічної обстановки на майданчику ЗАЕС», – сказано в повідомленні.

Тим часом окупанти заявляють, що у районі ЗАЕС горять ліси, через які напередодні станція відключилася від енергомережі України.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email