На урядовому порталі опублікована «Заява членів Уряду щодо останніх подій навколо блокування переміщення товарів через лінію розмежування». Згідно із нею, ініціатори торгівельної блокади поставили країну у вскрай небезпечне становище.  «Ініціатори подій, які відбувалися останні декілька тижнів, намагалися розколоти суспільство  і поставити під загрозу відновлення економічного зростання, перші ознаки якого ми спостерігали останнім часом. Під нібито патріотичними лозунгами здійснювалася блокада, яка насправді уже завдала великої шкоди країні», — говориться у документі.

У документі зазначається,  що в Україні будується правова держава, а отже, протидіяти беззаконню можна тільки законними методами. «У даній ситуації правоохоронні органи діяли у повній відповідності до рішення РНБО від 16 лютого 2017 року і норм чинного законодавства, діяли професійно і не завдали нікому шкоди.

Незважаючи на те, що існувала ймовірність застосування проти них зброї, правоохоронні органи проявили витримку і не допустили небезпечного розвитку конфліктної ситуації.

Уряд доклав чимало зусиль, щоб вийти з минулорічної кризи, і вважає неприпустимим її повторення. Україна, незважаючи на усі складнощі, має йти шляхом відбудови своєї незалежності. Енергонезалежність — один з наших пріоритетів, і ми будемо продовжувати робити конкретні кроки для її досягнення».

Сьогодні ж рішенням РНБО припизупинене транспортне сполучення між Україною та непідконтрольними територіями та повністю зупинена торгівля, що по суті і є блокадою. Влада обіцяє, що ця заборона не стосуватиметься людей та гуманітарних вантажів, онак очевидно, що пересічні громадяни відчують серйозні наслідки цього кроку.

Деякі політики уже висловились з приводу такого рішення різко негативно. Так депутат від «Демальянсу» Мустафа Найєм на свої сторінці у Фейсбук написав: «Призупинення торгівлі з ОРДЛО технічно і практично це початок повної втрати окупованих територій. Слідом за поставками руди з російських ГЗК і відновленням виробництва на конфіскованих підприємствах почнеться облаштування життя робітників, їх сімей та супутньої інфраструктури. Системний бізнес буде рахувати ризики інакше ніж Кремль — не ситуативно і «аби гірше», а з довгостроковим плануванням. Для Усманова, на відміну від Суркова, це вже не просто територія, а актив, про який потрібно піклуватися, тому що він приносить прибуток».

Print Friendly, PDF & Email