ПОСЛУГИ ПРОФЕСІЙНОГО ДИЗАЙНУ
ДРУК У ПОДАРУНОК
ДО 23 ЛИСТОПАДА
НАПИШІТЬ НАМ

На урядовому порталі опублікована «Заява членів Уряду щодо останніх подій навколо блокування переміщення товарів через лінію розмежування». Згідно із нею, ініціатори торгівельної блокади поставили країну у вскрай небезпечне становище.  «Ініціатори подій, які відбувалися останні декілька тижнів, намагалися розколоти суспільство  і поставити під загрозу відновлення економічного зростання, перші ознаки якого ми спостерігали останнім часом. Під нібито патріотичними лозунгами здійснювалася блокада, яка насправді уже завдала великої шкоди країні», — говориться у документі.

У документі зазначається,  що в Україні будується правова держава, а отже, протидіяти беззаконню можна тільки законними методами. «У даній ситуації правоохоронні органи діяли у повній відповідності до рішення РНБО від 16 лютого 2017 року і норм чинного законодавства, діяли професійно і не завдали нікому шкоди.

Незважаючи на те, що існувала ймовірність застосування проти них зброї, правоохоронні органи проявили витримку і не допустили небезпечного розвитку конфліктної ситуації.

Уряд доклав чимало зусиль, щоб вийти з минулорічної кризи, і вважає неприпустимим її повторення. Україна, незважаючи на усі складнощі, має йти шляхом відбудови своєї незалежності. Енергонезалежність — один з наших пріоритетів, і ми будемо продовжувати робити конкретні кроки для її досягнення».

Сьогодні ж рішенням РНБО припизупинене транспортне сполучення між Україною та непідконтрольними територіями та повністю зупинена торгівля, що по суті і є блокадою. Влада обіцяє, що ця заборона не стосуватиметься людей та гуманітарних вантажів, онак очевидно, що пересічні громадяни відчують серйозні наслідки цього кроку.

Деякі політики уже висловились з приводу такого рішення різко негативно. Так депутат від «Демальянсу» Мустафа Найєм на свої сторінці у Фейсбук написав: «Призупинення торгівлі з ОРДЛО технічно і практично це початок повної втрати окупованих територій. Слідом за поставками руди з російських ГЗК і відновленням виробництва на конфіскованих підприємствах почнеться облаштування життя робітників, їх сімей та супутньої інфраструктури. Системний бізнес буде рахувати ризики інакше ніж Кремль — не ситуативно і «аби гірше», а з довгостроковим плануванням. Для Усманова, на відміну від Суркова, це вже не просто територія, а актив, про який потрібно піклуватися, тому що він приносить прибуток».

Print Friendly, PDF & Email