На урядовому порталі опублікована “Заява членів Уряду щодо останніх подій навколо блокування переміщення товарів через лінію розмежування”. Згідно із нею, ініціатори торгівельної блокади поставили країну у вскрай небезпечне становище. “Ініціатори подій, які відбувалися останні декілька тижнів, намагалися розколоти суспільство і поставити під загрозу відновлення економічного зростання, перші ознаки якого ми спостерігали останнім часом. Під нібито патріотичними лозунгами здійснювалася блокада, яка насправді уже завдала великої шкоди країні”, – говориться у документі.
У документі зазначається, що в Україні будується правова держава, а отже, протидіяти беззаконню можна тільки законними методами. “У даній ситуації правоохоронні органи діяли у повній відповідності до рішення РНБО від 16 лютого 2017 року і норм чинного законодавства, діяли професійно і не завдали нікому шкоди.
Незважаючи на те, що існувала ймовірність застосування проти них зброї, правоохоронні органи проявили витримку і не допустили небезпечного розвитку конфліктної ситуації.
Уряд доклав чимало зусиль, щоб вийти з минулорічної кризи, і вважає неприпустимим її повторення. Україна, незважаючи на усі складнощі, має йти шляхом відбудови своєї незалежності. Енергонезалежність – один з наших пріоритетів, і ми будемо продовжувати робити конкретні кроки для її досягнення”.
Сьогодні ж рішенням РНБО припизупинене транспортне сполучення між Україною та непідконтрольними територіями та повністю зупинена торгівля, що по суті і є блокадою. Влада обіцяє, що ця заборона не стосуватиметься людей та гуманітарних вантажів, онак очевидно, що пересічні громадяни відчують серйозні наслідки цього кроку.
Деякі політики уже висловились з приводу такого рішення різко негативно. Так депутат від “Демальянсу” Мустафа Найєм на свої сторінці у Фейсбук написав: “Призупинення торгівлі з ОРДЛО технічно і практично це початок повної втрати окупованих територій. Слідом за поставками руди з російських ГЗК і відновленням виробництва на конфіскованих підприємствах почнеться облаштування життя робітників, їх сімей та супутньої інфраструктури. Системний бізнес буде рахувати ризики інакше ніж Кремль – не ситуативно і “аби гірше”, а з довгостроковим плануванням. Для Усманова, на відміну від Суркова, це вже не просто територія, а актив, про який потрібно піклуватися, тому що він приносить прибуток”.