20 квітня близько 16.00 у Києві озброєна ножами група осіб напала на учасника громадського об'єднання "Соціальний рух", активіста платформи "Старт" та студента Києво-Могилянської Академії  Станіслава Сергієнка біля під'їзду його будинку. Молодий чоловік із численними ножовими пораненнями глибиною по 8-12 сантиметрів потрапив до реанімації, де був терміново прооперований.

Є усі підстави вважати, що замах скоїли ультраправі радикали, які вже неодноразово нападали на молодого опозиціонера, а сам він є об'єктом численних погроз. Нападники нічого не вкрали, а один із них знімав акт насильства на мобільний телефон, що також є аргументом на користь версії про політичні мотиви нападу.
Станіслав Сергієнко - лівий активіст, що неодноразово брав участь в акціях захисту соціальних прав українців. Так він підтримував український студентський рух і профспілку «Київпастрансу». Його дії завжди носили винятково мирний ненасильницький характер.

Минулого року після першотравневої демонстрації на Сергієнка скоїли напад ультраправі із "Національного корпусу", проте поліція досі гальмує розслідування цієї справи. На початку березня 2017 року у центрі міста його упізнали "активісти" та пообіцяли проблеми з праворадикалами й примушували залишити країну.

Відповідальності за замах на життя студента поки що ніхто не взяв, проте сьогодні на сайті "Цензор.Нет" вийшла стаття лідера ультранаціоналістичного угруповання С-14 Євгена Карася під назвою "Чергове сафарі на сепарів". "Вчора невідомі добродії порізали Стасіку ноги", - пише Карась - "Це далеко не перший, але зовсім не останній напад на бацили тероризму, що ховаються посеред мирних українських вулиць".

Наразі Стас Сергієнко опритомнів та знаходиться у стабільному стані.

Print Friendly, PDF & Email