З 2020 року Сили спеціальних операцій України заступлять на бойове чергування у складі NATO Response Force. Про це на своїй сторінці в Facebook написав радник президента України Юрій Бірюков.

“Що таке NATO Response Force? Що таке NATO Special Operation Task Group? Це сили спеціальних операцій Альянсу, знаходяться завжди в стані повної бойової готовності. Це елітний клуб супер-профі, який виконує точкові завдання по всьму світу. Це клуб, закритий клуб, куди ми отримали запрошення. У 2019 році загін наших СЗГ (у форматі SOTG) пройде сертифікацію, а з 2020 року заступить на бойове чергування у складі NATO Response Force”, – написав він.

Також Бірюков нагадав, що з 2016 року українські СЗГ отримали статус “первинної операційної готовності” і приступили до навчання за стандартами НАТО.

“В тому числі, під час навчань Flaming Sword 2017, в яких брали участь бійці 140-го центру СЗГ. Три тижны, 1000 бійців з 9 країн. Десантування, штурми, захоплення полонених, звільнення заручників, конвої. Пекельна цілодобова робота”, – розповів він.

Print Friendly, PDF & Email