Мета Росії – відновити повноцінний вплив на Європейський Союз, а розвал ЄС був би дуже прийнятним сценарієм з позиції національних інтересів Росії. Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив народний депутат України з фракції «Об’єднання «Самопоміч» Роман Семенуха.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко під час 11-го Київського безпекового форуму заявив, що вважає за необхідне захистити законодавство про вибори в Україні та інших державах від втручання РФ. Заяву Петра Порошенка гість програми нардеп Роман Семенуха вважає закликом кандидата на наступних президентських виборах, та водночас політик погодився, що ситуація у ЄС не є однорідною.

«Якщо замислитися, а якою є справжня мета РФ,  – багато хто говорить абсолютно справедливо, що ані Грузія, ані Молдова, ані конфлікт у Нагорному Карабасі, ані Україна, вона не закінчується тими територіями. Справжня мета Росії – це відновлення повноцінного впливу Російської Федерації у сучасній іпостасі на Європейський Союз. Понад те, я думаю, що розвал ЄС був би дуже прийнятним сценарієм з точки зору національних інтересів Росії», – заявив Роман Семенуха.

Політик нагадав, що доведено вплив російських спецслужб під час волевиявлення людей щодо незалежності Каталонії в Іспанії, під час визначення громадян Нідерландів щодо угоди про Асоціацію між Україною та ЄС; втручання РФ у президентську гонку у Франції тощо.

«Це означає, що Росія активно грає на європейському полі. Вона прямо чи опосередковано, фінансово і не тільки підтримує багато правих і право-радикальних партій», – заявив Роман Семенуха.

Політик наголосив, що для того, аби Україна створила потужний фронт разом із Європою та США, наша держава, насамперед, повинна виконувати власне «домашнє завдання».

«Друга наступна величезна тема: якщо ми не створимо економічні передумови зацікавленості в українській газотранспортній системі, насамперед, двох країн – засновників ЄС (Франції, Німеччини) та США, причому мова не йде про передачу у власність чи часткову власність… Як сьогодні втримати, щоб Європа не хитнулася у бік Росії? Одна з тез, що сьогодні Німеччина фактично дала згоду на побудову «Північного потоку-2». Я переконаний, що це, без перебільшення, фактично новий проект такого пакту Молотова-Ріббентропа сучасності», – заявив Роман Семенуха.

Print Friendly, PDF & Email