Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що українські моряки, яких взяли в полон російські прикордонники в районі Керченської протоки, залишаться в російському СІЗО як мінімум до завершення судових процедур. Про це він сказав під час спілкування з журналістами після міністерської зустрічі ОБСЄ, передає «Європейська правда». 

Лавров також підтвердив, що українським консулам було надано допуск до полонених, і запевнив, що вони відчувають себе добре.

«Вони зараз під слідством. Коли закінчиться слідство — буде суд. Вони порушили російське і міжнародне право, вторглися в наші територіальні води… Коли буде рішення суду — тоді і будемо вирішувати», – визначив політик позицію Російської Федерації.

Російський міністр вважає, що в цій ситуації будь-яка країна затримала б українські військові кораблі. «США взагалі віддали наказ стріляти в того, хто перетне кордон. Ми так не робили», –заявив він.

Нагадаємо, глава МЗС України Павло Клімкін повідомив, що консулам вдалося відвідати трьох поранених українських моряків. Повідомлялося також, що вони отримують весь необхідний медичний догляд.

Print Friendly, PDF & Email