Спеціальний представник США з афганського примирення Залмай Халілзад зустрівся 7 грудня в Москві з високопоставленими чиновниками російського МЗС, щоб обговорити те, як США і Росія можуть сприяти встановленню миру в Афганістані. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому в п'ятницю посольством США в Росії, передає Голос Америки.

На зустрічі зі спецпредставником США з російської сторони були присутніми директор Другого департаменту Азії МЗС Росії Замір Кабулов і заступник російського міністра закордонних справ Ігор Моргул, повідомляють на сайті посольства.

Залмай Халілзад зауважив, що «вирішення конфлікту в Афганістані може бути досягнуто тільки шляхом переговорів про політичне врегулювання».

«Майбутнє країни має бути визначено афганським народом, а не нав'язане силами ззовні. І Сполучені Штати, і Росія виграють від політичного врегулювання в Афганістані», - підкреслив Халілзад під час зустрічі.

Нагадаємо, що в листопаді в Москві пройшла конференція присвячена афганському питанню. У заході приймали участь представники 12 країн: Росія, Афганістан, Індія, Іран, Казахстан, Киргизстан, Китай, Пакистан, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан, а також США. Більш того вперше на міжнародній зустрічі подібного рівня була присутньою делегація від «Талібану».

Print Friendly, PDF & Email