За словами директора Кримського департаменту МЗС (Майдану закордонних справ) Андрія Клименка, українська влада мало що робить для повернення окупованих територій під свою юрисдикцію.

Всі дії, що хоча б якось наближують повернення півострова, зроблені українською владою, здійснені під тиском громадських активістів. Відсутність державної ініціативи підкреслюється ще й тим, що до сих пір не прийнято стратегії деокупації Криму. Клименко впевнений, що стандартні відмазки, типу що на території півострова проживає українське населення, не проходять. Він багато спілкувався із жителями Криму і запевняє, що всі проукраїнські жителі закликають Раду і президента приймати жорсткі міри, для прискорення процесу повернення півострова.

За словами Клименка, українське населення з розуміннями поставиться до жорстких мір, а от настрої серед «кримнашистів» погіршаться. Економічна блокада – не геноцид, а інструмент економічної війни. Клименко впевнений, що процес повернення територій – справа не швидка, тому всі події ще попереду, підкреслив він.

Print Friendly, PDF & Email