Президент Росії Володимир Путін після свого переобрання не має наміру провокувати ескалацію конфлікту на Донбасі, але Україні варто чекати посилення політичного тиску Кремля і нових терактів. Такий прогноз озвучив військовий експерт Олег Жданов.

«Великої ескалації не буде. В останні дні спостерігається збільшення обстрілів, але наступальних дій відбуватися не буде, тільки нарощування сил», — вважає Жданов. На його думку, Путін «займеться» Україна після чемпіонату світу з футболу в Росії, який буде проходити з 14 червня по 15 липня 2018 року.

«Він впритул займеться політичним тиском на Україну, щоб змусити нас виконати мінські домовленості в тому контексті, в якому розуміє їх РФ — федералізація країни з широкими повноваженнями суб’єктів федерації. Суб’єктів буде два — так звані «ДНР» і «ЛНР» — з правом вето на рішення зовнішньополітичних і внутрішньополітичних питань», — зазначив військовий експерт.

Жданов вважає, що Путін навряд чи зважиться на відкрите використання військової сили проти України, але не виключає терактів: «На жаль, на сьогоднішній день у Росії найголовніший, чи не єдиний дієвий інструмент — це проведення терористичних актів. Тому нам треба не ходити колами, а займатися нашими спецслужбами, їх реформуванням та підготовкою для антитерористичної діяльності», — додав він.

Print Friendly, PDF & Email