Ціна на нафту марки Brent подешевшала на 0,4%, до 93,66 доларів, тоді як нафта марки WTI знизилася на 0,2%, до 87,58 доларів за барель. Обидва контракти впали більш ніж на 1 долар на початку сесії, перервавши триденне зростання. Про це у вівторок, 13 вересня, повідомляє Reuters.

Причиною падіння називаються побоювання інвесторів щодо зниження попиту в Китаї, найбільшому у світі імпортері нафти, та подальшого підвищення відсоткових ставок у США та Європі. Ці фактори компенсували побоювання щодо дефіциту палива напередодні зими.

Так, COVID-19 стримує Китай, другого за величиною споживача нафти у світі, що знову викликає занепокоєння зниження світового попиту на паливо. За повідомленням державних ЗМІ, кількість поїздок, здійснених під час триденного фестивалю середини осені в країні, скоротилася більш ніж на третину порівняно з минулим роком, оскільки політика країни щодо нульового COVID не заохочує людей подорожувати.

«Великі блокування COVID і масове тестування в Китаї позначаються на ринках нафти через проблеми з попитом, — сказала Тіна Тенг, аналітик CMC Markets. — Крім того, шанси на те, що ФРС продовжить агресивне підвищення ставок, збільшаться, якщо індекс споживчих цін США вийде гарячішим, ніж очікувалося».

Дані індексу споживчих цін США будуть опубліковані у вівторок, і хоча очікується, що рівень базової інфляції може показати пік, Європейський центральний банк і Федеральна резервна система готові до подальшого підвищення процентних ставок для боротьби з інфляцією.

Зазначається, що це може підняти вартість долара США до інших світових валют і зробити номіновану в доларах нафту дорожчою для інвесторів.

Занепокоєння щодо скорочення запасів також сприяло зростанню цін.

У Сполучених Штатах стратегічний нафтовий резерв (SPR) скоротився на 8,4 млн барелів до 434,1 млн барелів за тиждень, що закінчився 9 вересня, що є найнижчим показником з жовтня 1984 року.

Президент США Джо Байден у березні встановив план випуску 1 мільйона барелів на день протягом шести місяців із SPR, щоб упоратися з високими цінами на паливо в США, які сприяли інфляції.

У цьому перспективи відродження ядерної угоди Заходу з Іраном залишалися туманними. У понеділок Німеччина висловила жаль щодо того, що Тегеран не відповів позитивно на пропозиції Європи щодо поновлення угоди 2015 року.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email