В останні місяці Міжнародний валютний фонд (МВФ) у відносинах з Україною поводиться пасивно. Сторони не можуть погодити нову програму фінансування.
МВФ демонструє «досить пасивне відношення» до підтримки Києва, тоді як США та Європа займають лідируючі політичні позиції. Про це у суботу, 10 вересня, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES).

«Звичайно, ми працюємо з МВФ увесь цей час, у нас були добрі відносини у 2014-2015 роках, коли почалася ця війна. Фонд лідерськи підтримував Україну, ми отримали 17 млрд доларів підтримки», — зазначив він.

За його словами, сьогодні ж співпраця з МВФ відбувається абсолютно пасивно. Шмигаль наголосив, що українська сторона передала необхідні документи та закликає партнерів активізувати діяльність.

«Це дуже важливо, тому що МВФ є важливою опорою для подальшого руху нашої держави з нашими партнерами. Ми працюємо практично щодня з командою МВФ. Фонд виявив досить оперативну реакцію на початку повномасштабного вторгнення у березні, коли ми отримали дуже швидку допомогу. Зараз, на жаль, у нас відносні пробуксування у підтримці МВФ», — додав Шмигаль.

Також, прем’єр зазначив, що уряд України, який оцінює потреби у фінансуванні держбюджету в умовах війни у ​​2022 році приблизно $5 млрд на місяць, наступного року має намір знизити цей показник до $3 млрд на місяць.

«Розуміємо, що треба, щоб дефіцит держбюджету був близько $3 млрд. на місяць», — сказав він.

Прем’єр України наголосив, що цього року міжнародна підтримка покриває до 40% видатків українського бюджету.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію в боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email