Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ поінформувати країни "Великої сімки" та держави члени Ради Безпеки ООН про атаку росіян на українську корабельну групу і захоплення суден ВМС ЗСУ, повідомили в прес-службі глави держави ввечері в неділю, 25 листопада. Про це пише Zn.ua.

На Банковій додали, що Україна разом з групою держав ЄС, США, Канадою та іншими партнерами розробила проект резолюції ООН про мілітаризацію Росією Азовського моря і окупованого Криму, яка буде розглянута Генеральною Асамблеєю ООН в грудні.

В АП також повідомили, що президент України Петро Порошенко перебуває в постійному контакті з лідерами Європейського Союзу і НАТО, інформуючи їх про ситуацію на Азові.

"Розглядаємо останні дії Російської Федерації проти кораблів ВМС України як акт агресії, спрямований на цілеспрямовану ескалацію Росією ситуації в акваторії Азовського моря і Керченської протоки", - заявили в Адміністрації президента. Підкресливши, що Україна розраховує на рішучу реакцію межународних спільноти, включаючи посилення санкцій проти Росії.

Крім того, Україна звернулася до США за допомогою і підтримкою в зв'язку з агресивними діями РФ.

"Негайно звернулися до американських партнерів із закликом про рішучу підтримку України і чіткий сигнал з боку США агресору", - повідомив посол України в США Валерій Чалий на своїй сторінці в Facebook.

Він зазначив, що Київ розраховує на підтримку Вашингтона, а також вказав про небезпеку для держав регіону, яка виходить від РФ.

"Дії РФ в Чорному і Азовському морях не тільки порушують міжнародно-правові норми, а й несуть в собі загрозу повномасштабного військового конфлікту і безпеки держав Чорноморського регіону", - підкреслив дипломат.

Читайте також: Україна вимагає від Росії повернути захоплені кораблі 

Print Friendly, PDF & Email