Україна вимагає від Росії повернути три захоплених в Азовському морі кораблі і негайно надати допомогу пораненим. Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України.

"МЗС України висловлює категоричний протест Російської Федерації у зв'язку зі збройним нападом і захопленням українських військових катерів "Бердянськ", "Нікополь" і буксира "Яни Капу", а також пораненням і захопленням у полон членів їх екіпажів.

Напад на українські судна, які здійснювали морський перехід з порту Одеса в порт Маріуполь з дотриманням положень всіх чинних багатосторонніх і двосторонніх міжнародних договорів і правил навігації, є черговим актом збройної агресії Російської Федерації проти України, як це визначено, зокрема, в статті 2 Статуту ООН і положеннями Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 29/3314 від 14 грудня 1974 про визначення агресії. Росія фактично розширила свої військові дії проти України на море.

Кремлівський злочинний режим сьогодні в черговий раз продемонстрував, що він не зупиниться у своїй агресивній політиці і готовий до будь-яких актів агресії проти нашої держави.

Україна вимагає невідкладно надати медичну допомогу пораненим військовослужбовцям, забезпечити їх негайне безпечне повернення на Батьківщину, а також повернути захоплене військове майно і компенсувати українській стороні завдані їй збитки.

Вся відповідальність за подальше загострення ситуації в регіоні Азовського і Чорного морів та підрив процесу мирного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту повністю покладається на кремлівський режим, - заявили в МЗС України.

Також міністерство звернулося до союзників і партнерів з проханням вжити всіх необхідних заходів для стримування агресора, в тому числі за рахунок посилення санкцій і надання Україні військову допомогу.

Нагадаємо, що 25 листопада Росія атакувала українські кораблі в Керченській протоці.

Print Friendly, PDF & Email