Світова спільнота активно коментує інцидент що стався в районі Керченської протоки. Всі висловлюють занепокоєння та засуджують дії Російської Федерацції, передає ВВС Україна.

Зокрема в заяві спікера Європейського Союзу сказано, що рівень напруги в акваторії Азовського та Чорного морів є «небезпечним». Крім того в ЄС вважають будівництво Керченського мосту без згоди Українита та мілітаризація Азовського моря призвели до посилення контролю над морськими перевезеннями, і закликають РФ негайно припинити проведення перевірок. 

«Ми очікуємо, що Росія відновить свободу проходу в Керченській протоці і закликаємо всіх діяти з максимальною стриманістю, щоб негайно провести деескалацію ситуації», – зазначено в заяві. 

Про свою підтримку северенітету України заявили також у НАТО. У заяві речниці Північно-Атлантичного Альянсу Оани Лунгеску сказано: «НАТО повністю підтримує суверенітет України та її територіальну цілісність, включно із навігаційні права в її територіальних водах. Ми закликаємо Росію забезпечити безперешкодний доступ до українських портів у Азовському морі, згідно із міжнародним правом».

В Німеччині розцінили дії Росії як незацікавленість переговорах з Україною. Про це заявив голова Комітету у закордонних справах Бундестагу Норберт Рьоттген. «Так, смутно. Ця ескалація є доказом того, що Росія, схоже, не зацікавлена в будь-яких результатах переговорного процесу в Україні», – написав  Норберт Рьоттген у Твіттері.

Депутат Європейського парламенту Ребекка Хармс в своєму твітті звернулась до Федеріки Могеріні та інших посадовців ЄС із закликом звернути більшу увагу на інцидент в Азовському морі.

Своє занепокоєння висловили також в польському Міністерстві закордонних справ. «Сьогоднішня драматична ескалація напруженості в водах Азовського моря, в результаті якої поранені моряки і пошкоджені кораблі ВМФ України, стала наслідком послідовних порушень Російською Федерацією основних принципів міжнародного права, в тому числі в порушенні територіальної цілісності і суверенітету України», – йшлося в заяві.

Нагадаємо, що сьогодні о 16:00 відбудеться позачергове засідання Верховної Ради, на якому буде розглянуто питання про введення військового стану. 

Print Friendly, PDF & Email