«У сучасних реаліях Співпраця з Міжнародним валютним фондом має ключове значення для нашої економіки. На жаль, поки що українська економіка не зможе функціонувати без міжнародної підтримки. Тому зниження вимог МВФ в своїй новій програмі підтримки структурних реформ в Україні варто розцінювати однозначно позитивно», - вважає експерт з міжнародних відносин Андрій Бузаров.
Аналітик звернув увагу на те, що Україна досить успішно виконала частину своїх зобов'язань перед МВФ в рамках реформування енергоринку.
«Слід зазначити, що в Україні однією з галузей, яка реформується найбільш продуктивно, є енергетична. На даний момент відбувається імплементація Третього енергопакету ЄС - комплексу нормативно-правових актів, покликаних сформувати відкритий і сприятливий для конкуренції енергоринок. У зв'язку з цим тарифікація споживачів буде приведена до єдиного ринкового стандарту», - підкреслив А. Бузаров.
Також експерт заявив, що тема МВФ й надалі залишається однією з найбільш обговорюваних в політичних колах, особливо напередодні президентських і парламентських виборів 2019 року.
«Думки політиків щодо співпраці з МВФ кардинально відрізняються. Якщо прихильники Блоку Петра Порошенка «Солідарність» однозначно підтримують стратегію кредитування і всіляко сприяють тому, щоб наступний транш був наданий, то основні опозиційні сили, зокрема ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко, «Опозиційний блок» Юрія Бойка, «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка , традиційно критикують актуальну форму співпраці», - сказав Андрій Бузаров.
Нагадаємо, що 19 жовтня Міжнародний валютний фонд і Україна досягли угоди щодо нової 14-місячної програмою підтримки економічної політики stand-by (SBA) на 3,9 млрд. доларів.