Командувач Військово-морськими силами України Ігор Воронченко висловив стурбованість ситуацією, яка склалася останнім часом в акваторії Азовського моря.

"З точки зору військових, ситуація в Азовському морі, яка склалася зараз, дуже напружена. Як вже було сказано Держприкордонслужбою, там знаходиться близько 120 кораблів і катерів, але таких, які можуть діяти або обслуговувати судна і мають озброєння - всього 36. що мають досить озброєння - 24. Ми наростили зусилля, ми перекинули туди поки катерних групу, яка вже виконує завдання бойової служби ", - цитує військового Інтерфакс-Україна.

Напружені взаємини з Росією в Приазов'ї, підкреслив Воронченко, негативно відбиваються на судноплавство і торгівлі. Втім, за його словами, за останній тиждень не було зафіксовано зупинки українських судів.

"Я вважаю, що подальша ескалація може бути проведена в Чорному морі", - спрогнозував командувач ВМС.

Нагадаємо, Європейський парламент 25 жовтня ухвалив резолюцію щодо ситуації в Азовському морі.
У проекті резолюції є пункт про створення посади спеціального посланника Європейського союзу по окупованому Криму і Донбасу, в юрисдикцію якого буде включена і ситуація в Азовському морі.

Євродепутатів турбує можливість того, що Росія зможе незаконно видобувати газ і нафту з української території і перетворить Азовське море у внутрішнє озеро. Також в ЄП зазначають, що Кримський міст був побудований незаконно. Зокрема, Європарламент висловив стурбованість у зв'язку з участю європейських компаній в будівництві моста і закликає Єврокомісію оцінити і перевірити застосування діючих обмежувальних заходів з боку ЄС.

Також в Європарламенті привітали введення санкцій відносно шести компаній, причетних до будівництва. Крім того, в резолюції закликали Раду ЄС вимагати від РФ негайно припинити інтенсивні і дискримінаційні інспекції судів, а також розглянути відповідні контрзаходи.

Print Friendly, PDF & Email