Велика Палата Верховного Суду опублікувала вердикт за позовом жителя неконтрольованих урядом України територій у відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. У ВС визнали право позивача на отримання соціальних виплат згідно з чинним законодавством.
Про це повідомила юридична група «Право на захист» з посиланням на рішення суду.

Згідно з позовом, громадянин отримав травму на виробництві, і йому було призначено одноразову допомогу. Однак він не отримав свої виплати після чергової ескалації конфлікту на Донбасі.

«Рішенням суду першої та апеляційної інстанції його позовні вимоги були частково задоволені. Велика Палата Верховного Суду відхилила касаційну скаргу Фонду, залишивши рішення судів попередніх інстанцій без змін », — йдеться в повідомленні.

«Суд визнав, що проведення ATO не є підставою для припинення страхових виплат. Відповідні постанови КМУ, що регулюють соціальні виплати ВПО не поширюються на жителів непідконтрольною території, а стосуються виключно осіб, перемістилися і стали ВПО », — прокоментували юристи.

Як повідомляося раніше, українцям з пропискою на Донбасі і в Криму біометричні паспорти видадуть після спецперевірки.

Переселенці з Донбасу і Криму для отримання біометричних паспортів повинні надати додаткові документи для ідентифікації особи. Про це заявив прес-секретар держпідприємства Документ Володимир Поліщук.

«Для отримання біометричних паспортів громадянам з пропискою на окупованих територіях Донбасу і Криму необхідно надати додаткові документи для ідентифікації особистості», — сказав він. Додаткова перевірка, за словами Поліщука, пов’язана з неможливістю ідентифікації переселенців за формою №1.

Print Friendly, PDF & Email