У серпні річна інфляція в Туреччині наблизилась до 60%, що чинить тиск на центральний банк з метою подальшого підвищення процентних ставок. Про це повідомляє Економічна правда.

Посилаючись на дані Державного статистичного агентства країни, видання повідомляє, що в річному вимірі ціни зросли на 58,9% у серпні порівняно з 47,8% у липні.

"Це досить жахливі показники інфляції. Це посилить тиск на (центральний банк) і змусить його ще більше підвищити облікову ставку з нинішніх 25 відсотків ", - заявив економіст з ринків, що розвиваються, Тімоті Еш.

Повідомляється також, що економічна криза ледь не коштувала президенту Туреччини Ердогану переобрання у травні: він переміг після того, як пообіцяв своїм прихильникам масове підвищення зарплат і запровадив програму дострокового виходу на пенсію, яка коштувала уряду мільярди доларів.

Зазначається, що інфляція зумовлена підвищенням податків і цін на пальне, запроваджених для виконання передвиборчих обіцянок Ердогана, а також масштабними зусиллями з відновлення після потужного землетрусу.

Print Friendly, PDF & Email