Росія не зацікавлена ​​у виході з України, при цьому вона не реагує на тиск та санкції, заявила експерт Robert Bosch Academy в Берліні, екс-заступник радника з національної безпеки віце-президента США Джуліанна Сміт.

Вона підкреслила, що Росія як і раніше веде себе дуже агресивно, підриваючи України зсередини у військовому, економічному і політичному плані.

«Надія на те, що Нормандській групі, де лідирують Німеччина і Франція, вдасться домогтися певного прогресу, все ще є. Але попередній досвід показує, що це далеко не так. Тому зараз питання в тому, як і яким чином США можуть відновити свою активну участь в Нормандське групі «, — заявила американський експерт в інтерв’ю виданню «Сегодня «.

Вона також звернула увагу на те, що увага Європи і США перестали бути сфокусовані на Україні, в той же час Росія нарощує свою агресивну активність в Україні.

При цьому Сміт скептично оцінила ймовірність повернення до Будапештського меморандуму.

На жаль, багато європейців, республіканців та демократів у США дивляться на Меморандум інакше, ніж в Україні. Я не впевнена, що найкращим кроком вперед стане повернення до обговорення цього Меморандуму. Не думаю, що це призведе до якихось дій з боку європейців чи американців. Взагалі я вважаю, що потрібно створити нову переговорну групу високого рівня, в якій США могли б прийняти участь «, — пояснила вона.

На її думку, повернення до дискусії про Меморандум лише відштовхне деяких як на Заході в цілому, так і в Європі і США зокрема.

«Я не думаю, що це може стати якийсь відправною точкою. Сподіваюся, що я помиляюся», — додала Сміт.

Джерело

Print Friendly, PDF & Email