Очікується, що на наступному тижні в Швеції відбудуться переговори по мирному врегулюванню в Ємені, передає Reuters з посиланням на британського посла в країні. Ініціатором проведення виступає Організація об’єднаних націй.

ООН вже не вперше намагається скликати переговори між урядом Ємену на чолі з президентом Абд-Раббу Мансур Хаді, підтримуваним Саудівською Аравією, та шиїтськими повстанцями, на боці яких виступає Іран. 

Попередній раунд переговорів, який мав пройти у серпні в Женеві провалився, через відсутність представників шиїтських групувань. 

«Шведські консультації на чолі з посланцем США відбудуться наступного тижня … політичне рішення — це шлях руху вперед», — написав в Твіттері посол Великобританії Майкл Арон.

Британія є основним постачальником зброї до Саудівської Аравії, а опозиційні політики та правозахисні групи закликали уряд припинити такі продажі через високу цивільну смертність під час повітряних нальотів коаліцією в Ємені.

Нагадаємо, що через війну в Ємені склалася жахлива гуманітарна криза. Мирне населення страждає не лише від військових дій, які підійшли занадто близько до населених пунктів, але й через страшний голод та епідемії, що виникли через проблеми з постачанням продуктів та медикаментів.

Print Friendly, PDF & Email