В НАТО заявили, що вже мають сильну присутність в Чорноморському регіоні, з чого слідує, що в альянсі не мають наміру вводити в Чорне море додаткові кораблі. Відповідну заяву зробила прес-секретар НАТО Оана Лунгеску після заклику Президента Петра Порошенка до Північноатлантичного альянсу направити військові кораблі в Чорне і Азовське моря, передає УНН.

Лунгеску заявила, що кораблі НАТО регулярно проводять патрулювання та навчання в Чорному морі, і вони провели там 120 днів в цьому році в порівнянні з 80-ма в 2017 році.

Вона зазначила, що кілька союзників по НАТО проводять патрулювання повітряного простору в регіоні, додавши, що Болгарія, Румунія і Туреччина, які є членами НАТО, межують з Чорним морем і мають там свою військову техніку.

«У Чорному морі вже велика присутність НАТО, і ми будемо продовжувати оцінювати свою присутність в регіоні», – сказала Лунгеску.

Нагадаємо, в інтерв’ю німецькому виданню Bild президент Порошенко виразив надію, що країни НАТО готові розмістити свої військові кораблі в акваторії Чорного та Азовського моря. 

Print Friendly, PDF & Email