Військові дії в Ємені підійшли занадто близько до місць проживання громадянського населення, що може призвести до справжньої гуманітарної катастрофи, передає Голос Америки. Представники ЮНІСЕФ та «Лікарів без кордонів» закликають забезпечити безпечний вихід жителям єменського портового міста Ходейда, які опинилися у пастці між урядовими військами і підтримуваними Іраном повстанцями.

Представники гуманітарних організацій вже неодноразово заявляли, що близьке розташування точок бойових дій заважає їх діяльності з допомоги населенню. 

Неурядова організація Save the Children заявила, що в результаті бойових дій в густонаселеному місті Ходейда на узбережжі Червоного моря постраждала одна з її медичних клінік. Одна з найбільших лікарень в місті з населенням близько 600 тисяч чоловік знаходиться «в декількох метрах від активної лінії фронту», повідомила представник Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Через порт міста Ходейда проходить переважна більшість поставок гуманітарної допомоги, а також імпортне продовольство і паливо, що робить його критично важливою точкою в конфлікті.

Від початку озброєного конфлікту між повстанцями хутами та урядовими силами, підтримуваними коаліцією на чолі з Саудівською Аравією, населення країни зазнало великих втрат. Половина населення, 14 мільйонів осіб, знаходяться на межі голоду, стверджують міжнародні експерти. 

31 жовтня Державний секретар Майк Помпео витупив із заявою, в якій закликав припинити війну в Ємені. Він наголосив, що сторонам конфлікту час скласти зброї та вдатися до мирних методів переговорів. 

Спецпосланець ООН по Ємену Мартін Гріффітс на початку жовтня запропонував протягом 30 днів організувати переговори по встановленню миру в Ємені. 

Print Friendly, PDF & Email