Лише кожен п'ятий мешканець із близько 100 тисяч осіб, що залишилися у Маріуполі, проголосував на псевдореферендумі окупантів. Про це заявив мер міста Вадим Бойченко на брифінгу 27 вересня.

"У Маріуполі до війни була 541 тисяча осіб, сьогодні там тримають понад 100 тисяч населення. Чи можемо ми сьогодні говорити про більшість людей? Більшість маріупольців перебувають на підконтрольній Україні території – понад 200 тисяч осіб. Це не можна назвати референдумом, це соціологічне опитування. Невелика кількість людей, яка має ставити "галочки", тому що у кожну оселю приходить людина з автоматом і просить. Люди йдуть на це вимушено. Це 20% з тих 100 тисяч, яких вони примусово утримують у Маріуполі. Це може бути інструментом демократії?" – сказав Бойченко.

За його словами, окупанти "закривають Маріуполь", зокрема, для проведення примусової мобілізації. Бойченко зазначив, що РФ має можливість мобілізувати у місті понад 10 тисяч чоловіків.

Як повідомлялося, чоловіки окупованого Росією Маріуполя почали отримувати повідомлення про те, що 29 вересня їм потрібно прийти у військкомат із паспортом та особистими речами.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Print Friendly, PDF & Email