Розслідувати воєнні злочини, скоєні Росією у війні проти України, закликали генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш та міністри закордонних справ низки держав на засіданні Ради Безпеки ООН, що відбулося у четвер, 22 вересня, у Нью-Йорку. За словами Гутерріша, «розв’язана Володимиром Путіним війна рухається все далі від будь-якої перспективи миру до нескінченного кругообігу жахів та кровопролиття». Погрози Путіна ядерною зброєю генсек ООН назвав неприйнятними.

Крім того, Антоніу Гутерріш заявив, що повідомлення, що надходять з окупованих територій, «являють собою «каталог» звірств, до якого входять страти, сексуальне насильство, тортури та інші види нелюдського поводження з мирними жителями та військовополоненими». Потерпілі та їхні сім’ї мають право на судовий розгляд та відшкодування збитків, зазначив Гутерріш. Його позицію підтримали міністри закордонних справ держав Євросоюзу, Мексики, Албанії та Ірландії.

Дії російської влади відкрито засудили також держсекретар США Ентоні Блінкен та очільниця МЗС ФРН Анналена Бербок. Дії Путіна демонструють його відкриту зневагу до самої ООН, і йому «не повинно зійти з рук» те, що події в Україні руйнують міжнародний порядок, який ООН має захищати, заявив Блінкен. «Передайте президенту Путіну, що він повинен припинити ставити власні інтереси вище за інтереси всього світу, у тому числі власного народу», — цитує звернення Блінкена до російської делегації американська газета The Washington Post.

Своєю чергою Бербок звернулася до РФ загалом. «Наполегливо закликаю Росію: ви не переможете у цій війні, тому припиніть її. Припиніть страждання, припиніть посилати своїх громадян на смерть. Припиніть свої фіктивні «референдуми» — такі ж незаконні, як і ця війна», — заявила вона.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email