Речник Генпрокуратури України Андрій Лисенко заявив в ефірі OBOZ TV, що затягувати з розслідуванням справи лідера  організації «Український вибір» Віктора Медведчука не будуть. Після проведення слідчих дій буде вручена підозра і направлено клопотання до суду про обрання запобіжного заходу. 

«Матеріали, які надійшли до Генпрокуратури, а саме – звернення народного депутата Андрія Тетерука, будуть найближчим часом передані в СБУ за підслідністю для проведення відповідних слідчо-розшукових дій», — повідомив представник ГПУ.

«Відповідно до нинішнього законодавства, органи прокуратури проводять процесуальне керівництво слідчими діями, а власне слідчі дії будуть проводитися Службою безпеки України. СБУ повинна провести розслідування, зібрати всі наявні в ЗМІ матеріали з виступами Медведчука, провести низку експертиз, слідчо-розшукових дій, і вже на основі цих результатів можна буде говорити про вручення підозри», – додав він.

За словами Лисенка, «як тільки буде підозра, буде клопотання до суду про обрання запобіжного заходу, якщо буде відповідна доказова база».

Представник ГПУ нагадав, у чому підозрюють Медведчука: «Статті, які йому інкримінують – 110 КК (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України). Це від 3 до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна. І стаття 111 КК – державна зрада. Там набагато складніше, це від 12 до 15 років позбавлення волі також із конфіскацією майна».

Лисенко також запевнив, що «тягнути з розслідуванням ніхто не буде».

Нагадаємо, що на Віктора Медведчука заведено справу за фактом державної зради. 

Print Friendly, PDF & Email