5 лютого 2019 року Генеральною прокуратурою України (ГПУ) за зверненням народного депутата Тетерука Андрія до ЄРДР внесені відомості про вчинення Віктором Медведчуком кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.110 КК України та ч.1 ст.111 КК України. Про це у Facebook повідомила прес-секретар ГПУ Лариса Сарган. 

Приводом для цього стала заява, яку Віктор Медведчук зробив  на партійному з’їзді 29 січня 2019 року в м. Києві. Політик заявив про необхідність утворення так названого «автономного регіону Донбас» з утворенням власного парламенту та уряду, а також про закріплення такого статусу в Конституції України. 

«Враховуючи, що відповідно до ст.1 Конституції України, Україна є унітарною державою, а також те, що Російська Федерація шляхом забезпечення самопроголошених Донецької та Луганської народних республік (ДНР, ЛНР) живою силою, озброєнням та іншими матеріалами проводить агресивні дії стосовно України, проголошення концепції утворення автономного регіону Донбас сприяє законодавчому закріпленню тимчасово окупованої території всупереч Основному Закону та надає іноземній державі допомогу в проведенні підривної діяльності проти України, в тому числі і інформаційної підтримки», – пояснила прес-секретар.

За таких обставин, в діях Медведчука В.В. вбачаються ознаки злочинів, передбачених ч.1 ст.110 КК України (Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) та ч.1 ст.111 КК України (Державна зрада). 

Згідно зі словами Сарган, в даному випадку Медведчук проголошує заклики до зміни меж території України і одночасно надає допомогу Російській Федерації у проведенні підривної діяльності проти України, підтримуючи агресивну діяльність та сепаратистські настрої.

Крім того зазначається, що матеріали кримінальних проваджень будуть передані до Служби безпеки України за підслідністю.

Print Friendly, PDF & Email