У офіційно оприлюдненому проекті оборонного бюджету США на 2020 рік передбачається надання Україні 250 млн доларів на цілі посилення безпеки і оборони в рамках програми «Ініціатива безпекової допомоги Україні» (Ukraine Security Assistance Initiative, USAI). Про це повідомляється на офіційній Facebook сторінці посольства України в Сполучених Штатах. 

Згідно з документом, зазначені кошти планується спрямувати «на підтримку Збройних Сил та національних сил безпеки України та для заміни будь-якого озброєння та товарів оборонного призначення, які вже були надані Україні Сполученими Штатами».

Увага звертається також на той факт, що порівняно з бюджетним запитом на 2019 рік пропонована сума безпекової допомоги нашій державі збільшена на 50 млн. доларів.

У подальшому бюджетний запит має пройти обговорення в Конгресі США, де можуть вноситися зміни і доповнення. Таким чином, реальні обсяги допомоги Україні будуть відомі вже після завершення всього процесу проходження документа.

Нагадаємо, що, згідно з проектом бюджету, Дональд Трамп має намір просити у Конгреса виділити додаткові 8,6 млрд доларів на будівництво стіни на кордоні з Мексикою. 

Print Friendly, PDF & Email