Журналіст Олександр Дубінський заявив, що під час передачі корпорації «Рошен» в сліпий траст президент Петро Порошенко допустив порушення валютного законодавства, яке дозволяє відібрати у нього компанію.

Дубинський опублікував на своєму сайті оригінал запиту інвестфонду Порошенка до НБУ щодо необхідності валютної ліцензії для компанії «Прайм Ессетс Кепітал».

За словами журналіста, керуючий партнер інвестгрупи ICU Макар Пасенюк не отримав індивідуальну ліцензію НБУ на проведення валютної операції під час передачі «Рошен» в сліпий траст. Для вирішення цієї проблеми заступник голови НБУ Катерина Рожкова вплинула на юридичний департамент і департамент фінмоніторингу НБУ, внаслідок чого він видав висновок про те, що валютна ліцензія компанії Порошенка не була потрібна.

Дубінський зазначив, що висновок НБУ було оформлено заднім числом і він стосувався здійсненої операції: «Якщо за даним фактом провести розслідування – то штраф для Порошенка, як бенефіціара «Прайм Ессетс Кепітал», за порушення валютного законодавства повинен скласти 100 відсотків вартості переданих ним в «сліпий траст» акцій Roshen. А сама операція з передачі корпорації Roshen в офшори – визнана недійсною», – резюмував журналіст.

Print Friendly, PDF & Email