У столиці Нігерії пройшла масштабна акція протесту на підтримку ув'язненого лідера шиїтського Ісламського руху Нігерії Ібрагіма Закзакі. В якийсь момент у справу втрутилася поліція. В результаті зіткнень загинули десятки людей. Про це 31 жовтня повідомило агентство Reuters.

Правоохоронці застосували вогнепальну зброю і сльозоточивий газ. В результаті зіткнень, сім чоловік померли від отриманих поранень, ще 35 були вбиті відразу.

Близько десяти днів тому в північній частині Нігерії сталися масові зіткнення між християнськими та мусульманськими жителями. Інцидент стався в місті Касуван Маганов. Тоді в результаті побоїща загинули 55 осіб.

Влітку цього року 86 осіб загинули в результаті зіткнень скотарів і фермерів в нігерійському штаті Плато (центральна частина країни). Ще шестеро людей отримали поранення. Поліція виявила тіла загиблих ще 23 червня під час огляду сіл в регіоні Барікін Ладі. В результаті зіткнень також було спалено близько 50 будинків.

Як повідомлялося раніше, у вівторок поліція намагалася зупинити сотні членів Ісламського руху, які рушили до центру столиці, де розташована більшість урядових будівель. Коли люди відмовились зупинятися, поліція застосувала сльозоточивий газ. У відповідь на них полетіло каміння. Тоді правоохоронці відкрили вогонь, розповідають свідки.

 

Print Friendly, PDF & Email