Як стверджують співробітники Державної Служби Охорони, президент-утікач Віктор Янукович, разом з його громадянською дружиною Любов’ю Полежай та колишнім головою МВС Віталієм Захарченком, 23 лютого 2014, за допомогою російських військових покинув територію України. Але потім знову повертався до Криму. Про це повідомляє сайт Цензор.нет із посиланням на протоколи допиту свідків, що були зачитані в Печерському суді міста Києва де розглядається кримінальне впровадження проти Януковича за звинуваченням у державній зраді.

Ось що розповів один із охоронців: «Приблизно о 15 годині ми виїхали в аеропорт Харкова де на нас чекали два гелікоптери. Голова президентської охорони Кобзар наказав сідати у гелікоптери. В один з них сіли Янукович, Полежай, та інші особи. Напрямок руху нам мені не відомий. Під час польоту я дізнався що диспетчер Украероруху наказав повернутися в Харків, посилаючись на наказ Турчинова. Пілот повідомив, що нам не вистачить пального для повернення, та було прийнято рішення сідати в Донецьку. Там, о 16:60 Кобзар наказав нам перевантажити речі в два літаки типу Фалькон. Ми перенесли, але приблизно через 10-15 хвилин до нас підійшли озброєні люди та повідомили що не допустять виліт літаків. Тоді Янукович пересів у автівку, та поїхав разом їз Полежаєм. Пізніше, приблизно о 18 годині ми під’їхали до великого будинку, що на мою думку належав Ахметову… Перед виїздом Кобзар наказав здати мобільні телефони. Приблизно о 2:00 23.02.14 ми виїхали у поле. Біля Бердянська ми побачили світло фар та два гелікоптери. Номери я не бачив, але розгледів червону зірку на одному з них. Кобзар наказав сідати у гелікоптери. Політ тривав близько години. Потім ми сіли на невідомий мені аеродром. Розвантажили  речі. Невідомі чоловіки, як я узнав пізніше, російські військові, повезли нас відпочити у вагончик біля злітної смуги, де ми залишились на всю ніч. З ранку нам був даний наказ збиратися. Ми під’їхали до літака АН26. На його борті вже знаходились Янукович, Полежай, Захарченко, Пшонка, Кобзар та невідома група озброєних осіб – 10 чоловік. Ми вилетіли в невідомому напрямку та приземлилися на незнайомий мені аеродром. На технічному транспорті значилися надписи Анапа, що дає можливість стверджувати, що аеродром знаходився в м. Анапа РФ. Приблизно через півгодини ми пересіли в іншій літак та знов полетіли. Приземлились в іншому аеропорті де також були російські військові. Ми пересіли в автівку та поїхали. Через півгодини я зрозумів що це Крим, а приблизно о 22:00 ми вирушили до Севастополя, і як я розумію, заїхали у військову частину. Янукович запропонував всім хто бажає залишитись із ним. Передав заяву про відмову від держохорони комусь з охоронців. Ті, хто захотів лишитись із Януковичем поїхали із ним, попередньо написавши заяви про звільнення з держохорони та здавши зброю».

Таким чином, враховуючи той факт, що після посадки в Анапі прізвища Полежай, Захарченко, Пшонки та інших осіб не згадувались, можна прийти до висновку, що Янукович перед своїм поверненням в Україну залишив своїх підлеглих та громадянську дружину на території Росії.

Print Friendly, PDF & Email