Схоже, що після інавгурації нового президента США Дональда Трампа з його новою політикою щодо ситуації в східній та центральній Європі, протистояння в між умовними «партією війни» та «партією миру» досягла точки кипіння, що виражається в поляризації думок та приєднання до того чи іншого табору політиків та чиновників, що донедавна зберігали нейтральні нейтралітет, лише виконуючи вказівки керівництва. Отже, до табору миротворців приєднався міністр оборони України Степан Полторак.

В інтерв’ю, яке голова оборонного відомства надав Радіо «Свобода», Полторак заявив що єдиним шляхом досягнення миру в Україні є дипломатія. Хоча й при умові наявності потужної армії. ««На жаль, ми не можемо впливати на будь-які рішення Трампа щодо допомоги США Україні, він може ухвалити їх чи не ухвалити. Те, в чому я можу бути впевнений, що Путін і його сили не матимуть легкої прогулянки по території України» — додав він. Доречі, попри існуючи стереотипи, у зваженій позиції військових щодо питань війни та миру нема нічого є дивного, бо саме військові вимушені втрачати людей через війну.

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп, який вступив на посаду напередодні, раніше припускав імовірність скорочення чи скасування санкцій щодо Росії через її анексію Криму і підтримку бойовиків на сході України. Водночас в одному з останніх інтерв’ю виданню Wall Street Journal він заявив, що санкції будуть збережені принаймні «ще певний час».

Print Friendly, PDF & Email