За час правління Віктора Януковича на посту президента України держава була розграбована приблизно на один держбюджет, а саме на 40 мільярдів доларів. Про це повідомив заступник генпрокурора України Євген Єнін в ефірі UMN (Ukrainian Media Network).

"За 2,5 року вони вкрали приблизно один державний бюджет України", - заявив заступник генпрокурора.

За словами Єніна, багатомільярдними махінаціями за часів правління Януковича займались тодішній міністр доходів і зборів Олександр Клименко та бізнесмен Сергій Курченко, які контролювали діяльність певних сфер народного господарства України.

"Вони тільки з Дніпропетровської області кожен місяць стягували приблизно 100 мільйонів доларів "кешем". Це були так звані податкові майданчики. Далі ці гроші пропускалися через коло банківсько-фінансових операцій. Це крило тримало під собою тисячі фіктивних підприємств, за діяльність яких відповідали близько 400 фінансових експертів. Решта 600 експертів відповідали за зв'язок грошової маси та діяльності підприємств з зовнішнім світом... Далі вже "вибілені" (гроші, – ред.) використовувалися на придбання нерухомості, футбольних клубів, яхт, депутатських голосувань, або так зване реінвестування в Україну, тобто, на купівлю облігацій внутрішньої державної позики", – пояснив заступник генпрокурора.

Print Friendly, PDF & Email