У суботу, 6 травня 2017 року, міський голова Києва Віталій Кличко неподалік верхнього виходу зі столичного фунікулера особисто оглянув першу встановлену в столиці автоматичну вбиральню. Вона стилізована під старовинну тумбу для афіш і не псує зовнішнього вигляду міста.

Втілювати проект допомагають французькі фахівці. Всередині кабіна повністю автоматизована: можна регулювати температуру сидінь, чистоту повітря та інше. Після використання унітаз та підлога дезінфікуються, щоб прийняти наступного відвідувача. Цей процес займає одну хвилину. Вартість послуги на перший час становитиме 1 грн, яка йтиме на оплату комунальних послуг, згодом планується підняття до 5 грн.

До кінця року в Києві планують встановити 10 таких кабін. На їх встановлення місто не витрачатиме жодної копійки, оскільки це інвестиційний проект. За словами представника інвестора, витрати на встановлення компенсують за рахунок розміщення реклами на вбиральні. Віталій Кличко зазначив, що за останні роки велика кількість громадських туалетів, які передали приватним структурам, припинили працювати, там відкрили різноманітні заклади.

"Зараз ми через суди повертаємо ці приміщення у власність міста. А до кінця року ми плануємо встановити 10 таких нових сучасних туалетів, хоча насправді Києву потрібні сотні подібних вбиралень", – зазначив Кличко.

Print Friendly, PDF & Email