За даними Центру стратегічних і міжнародних досліджень на незадекларованій базі Синор знаходиться штаб ракетних військ, який, вірогідно, «не є предметом переговорів про денуклеаризацію», передає Голос Америки.

«Ракетна база Синор і розміщені там ракети «Нодон» вписуються в можливу ядерну військову стратегію Пхеньяна, забезпечуючи на оперативному рівні потенціал для нанесення першого удару ядерною або звичайною зброєю», — йдеться в доповіді.

Незадекларований штаб ракетних військ був виявлений через три дні після того, як було оголошено про проведення зустрічі між Дональдом Трампом та Кім Чен Ином в кінці лютого, а  президент США заявив, що «з нетерпінням чекає» нового саміту, на якому передбачається обговорити процес денуклеаризації.

Кім Чен Ин пообіцяв працювати в напрямку денуклеаризації на першому саміті з Трампом в червні, але з тих пір значного конкретного прогресу досягнуто не було.

Білий дім поки не відреагував на прохання про коментар.

Центр стратегічних і міжнародних досліджень, який в останній раз повідомляв про 20 ракетних базах в листопаді, заявив, що база Синор ніколи не декларувалася Північною Кореєю і, «судячи з усього, не є предметом переговорів про денуклеаризації».

Print Friendly, PDF & Email