Викладачі російської мови та літератури в Україні створили громадський рух «За рідну мову!». Рішення про створення громадської ініціативи було прийнято під час професійного форуму який відбувся сьогодні у Києві.

Наразі обрано двох співголів руху. Ними стали директор Українсько-Російського інституту Олександр Железняк та колишній депутат, викладач російської мови Сергій Аксененко.
За інформацією видання, учасниками заходу було підтримано законопроект «Про забезпечення державної підтримки заходів з розвитку, популяризації та захисту російської мови в Україні» депутата від Опоблоку Євгена Балицького, а також засновано спеціальну щорічну премію для підтримки викладачів російської мови. Збір коштів на заснування премії буде проходити за допомогою краудфандінгової платформи.

«Для того, щоб забезпечити мир і громадянський спокій в країні, уникнути подальших спекуляцій на мовному питанні, на мій погляд, необхідно прийняти законопроект «Про забезпечення державної підтримки заходів з розвитку, популяризації та захисту російської мови в Україні», розроблений народним депутатом Євгеном Балицьким», — заявив Олександр Железняк У своїй промові.

Для популяризації ідей форуму делегати з’їзду заснували щорічну премію, мета якої — заохочувати кращих викладачів російської мови та літератури.

Print Friendly, PDF & Email