Такий висновок зробили спеціалісти Інституту аналітики та адвокації. Вони з’ясували чи вистачає українцям ліків від вірусного гепатиту С та проаналізували ситуацію у столиці та області. 
Показники захворюваності та лікування на ВГС. місто Київ Фактична забезпеченість. Київська Порівняння квоти та потреби. Київщина Показник середньої забезпеченості. місто Київ

За даними державної статистичної звітності, в місті щороку зростає кількість інфікованих людей. У середньому, з 200 потребуючих противірусного лікування його отримував кожен третій пацієнт. Статична інформація кількості хворих у області відсутня.

Лікування від гепатиту С забезпечує держава. До регіонів препарати надходять у межах виділеної державою фінансової квоти. Крім того, медики щороку розраховують повну потребу свого регіону в ліках. У Київській області та м. Києві ці показники мають різні обсяги.

Порівняння квоти та потреби. Київщина

  • Щороку вартість потреби Київщини була більшою від наданої квоти. – розповідає аналітик ІАА Олександр Ткаченко. – У області різниця за 2014-2015 роки становить понад 200 млн. грн. У 2015 році для лікування ВГС дозволили використовувати препарат Софосбувір, із яким пов’язують 95% виліковність гепатиту С. У нашому дослідженні ми порахували медикаментозну забезпеченість регіону.

За аналітичними розрахунками за 3 роки, в середньому, Київ мав бути наполовину забезпеченим ліками. Але фактично медичну допомогу отримали менше пацієнтів, а саме 36%. Спеціалісти вважають, що така невідповідність пов’язана з обсягом повної потреби в ліках. Її значення використали у розрахунках. Кожен регіон може визначати потребу по-різному, адже методика розрахунку носить рекомендаційний характер.

Показник середньої забезпеченості. місто Київ

Київська область мала бути забезпечена ліками на 78%. Але зрозуміти чи так це насправді аналітики не змогли, оскільки статистична інформація про кількість хворих, які потребували противірусного лікування  відсутня. Також великий вплив на аналіз сфери лікування гепатиту С має річне запізнення з поставками. Протягом 2014-2016 років ліки фактично надходили за квотою попереднього року.

Фактична забезпеченість. Київська

Подробиці дослідження за посиланням.

Довідково: Дослідження здійснене у рамках ініціативи «Проведення аналізу та оцінки ефективності формування та забезпечення потреби в лікарських засобах для лікування ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та гепатиту С», яка здійснюється ГО «Інститут аналітики та адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Матеріал надано прес-службою ГО «Інституту аналітики та адвокації»

Print Friendly, PDF & Email