У китайському місті Чунцін (мегаполіс на заході КНР) ввели в експлуатацію офісний хмарочос Dance of Light («Танець світла») із вигнутим фасадом за проектом архітектурної студії Aedas. 39-поверхова вежа заввишки 180 метрів розташована в районі Цзянбей.

В архітектурній студії Aedas уточнюють, що будівля має «кут закручування» до 8,8 градуса на поверх — більше, ніж будь-який інший вигнутий хмарочос.

На 34 поверхах висотної будівлі розташовані офіси, ще п’ять поверхів віддано під конференц-зали та приміщення для заходів. Поруч із висотною будівлею знаходиться низькорівневий блок з ресторанами та кафе.

Фотографії будівлі розлетілися соцмережами.

«Концепція Dance of Light продиктована природним явищем північного сяйва. Завдяки інтеграції двох протилежних поворотів на кожному кінці будівлі фасад постійно змінюватиметься в міському контексті», — каже головний дизайнер Aedas Кен Вай.

Директор з глобального дизайну студії Aedas Кен Вай сказав Dezeen, що концепція хмарочоса була запропонована, щоб відсвяткувати досягнення міста Чунцін у сфері впровадження технологій.

«Танець Світла» заснований на заворожливому явищі північного сяйва, яке висвітлило небеса», — підкреслив він.

Вай сподівається, що завдяки створенню гладкого фасаду, що переривається вигнутими вертикальними колонами сріблястого кольору, світло відбиватиметься від будівлі, надаючи йому різного вигляду під різними кутами і в різний час дня.

«Завдяки використанню чітких вертикальних ліній у формі напівкруглих зовнішніх стійок природне світло зможе наслідувати контур будівлі», — сказав він.

Публікація фотографій хмарочоса викликала справжній фурор у соціальних мережах, користувачі зазначають, що незвичайна будівля може стати «новою Меккою» для туризму в Китаї.

Print Friendly, PDF & Email