Ядерна зброя може бути розміщена у Фінляндії, якщо заявку країни на вступ до НАТО буде схвалено.

Про це повідомляє видання Newsweek з посиланням на фінську пресу.

“У розмові з газетою джерела в обороні повідомили, що міністри закордонних справ і оборони Фінляндії Пекка Хаавісто та Антті Кайкконен у липні дали “зобов’язання” перед НАТО, що вони не прагнутимуть “обмежень або національних застережень”, якщо заявку Гельсінкі буде прийнято”, - йдеться у повідомленні.

Як повідомили джерела, це означає, що ядерна зброя НАТО може проходити через фінську територію або базуватися на ній.

Крім того, немає жодних обмежень щодо розміщення баз НАТО в країні.

Нагадаємо, на початку липня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив про те, що Фінляндія та Швеція набули статусу запрошених до НАТО й братимуть участь у роботі Альянсу. Пізніше президент Джо Байден підписав ратифіковані протоколи про приєднання обох держав до НАТО.

Пізніше стало відомо, що Фінляндія планує вивчити різні варіанти присутності НАТО на своїй території.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Print Friendly, PDF & Email