Згідно з звітом, опублікованим Банком міжнародних розрахунків (Bank of International Settlements, BIS), китайський юань став п'ятою валютою, що найбільш торгується, з точки зору глобального обороту іноземної валюти з часткою ринку в сім відсотків. Новий рейтинг китайського юаня піднявся з восьмого місця в опитуванні 2019 року, наголосивши на привабливості китайської валюти на тлі прагнення до глобальної дедоларизації та консенсусу глобальних інвесторів щодо блискучих перспектив другої за величиною економіки світу.

Відповідно до звіту, озаглавленому «Трирічне дослідження центральних банків валютних та позабіржових (OTC) ринків деривативів у 2022 році», торгівля на позабіржових валютних ринках досягла 7,5 трлн доларів на день у квітні 2022 року, що на 14% більше, ніж 6 трлн доларів три роки тому, встановивши новий рекорд. Збір даних збігся з «підвищеною волатильністю валютних курсів у зв'язку зі зміною очікувань щодо майбутніх процентних ставок в основних країнах із розвиненою економікою, зростанням цін на сировинні товари та геополітичною напруженістю» після російсько-української війни.

Серед них китайський юань продемонстрував найбільше зростання частки ринку з часу опитування 2019 року, займаючи сім відсотків усіх угод у 2022 році порівняно з чотирма відсотками у 2019 році. Долар США залишається найбільш використовуваною торговою валютою у світі з 88% часткою ринку, незмінно в порівнянні з попереднім опитуванням. Євро, як і раніше, залишається другою найбільш торгованою валютою у світі з часткою 30,5% порівняно з 32% у 2019 році. Японська єна та фунт посіли третє та четверте місця з часткою 17% та 13% усіх угод відповідно.

Статистичні дані, опубліковані у звіті BIS, були зібрані у квітні та стосувалися центральних банків та інших органів влади у 52 юрисдикціях.

"Збільшення частки юаня на світовому валютному ринку є позитивною ознакою, що відображає той факт, що поштовх юаня до глобалізації досяг значних успіхів", - заявив головний науковий співробітник Інституту економічних досліджень Sinosteel Ху Ціму.

Оскільки підвищення відсоткових ставок ФРС призводить до різкого знецінення валют як розвинених, так і країн, що розвиваються, країни активно шукають альтернативні валюти для хеджування фінансових ризиків. На цьому фоні китайський юань, вартість якого знецінювалася відносно «помірно» порівняно з іншими валютами великих економік, такими як фунт та євро, виріс, щоб стати торговим розрахунковим та валютним резервом більшої кількості країн, за словами Ху.

За словами спостерігачів, з початку року Китай або підписав, або продовжив угоди валютного свопу з низкою країн та регіонів, що сприяло зростанню частки юаню на світовому ринку.

Згідно з звітом, опублікованим МВФ у вересні, на китайський юань припадало 2,88 відсотка світових валютних резервів у другому кварталі 2022 року, займаючи п'яте місце у світі та зберігаючи найвище глобальне значення з моменту публікації даних у 2016 році.

Цей факт також відображає глобальну впевненість у перспективах китайської економіки, яка підкріплюється її становищем як найбільшої у світі торговельної держави, її міцні економічні засади і величезний розмір ринку, кажуть експерти.

Print Friendly, PDF & Email