Сьогодні, 5 квітня, у Чорному морі розпочато спільні військові навчання України і країн НАТО під назвою «Морський щит 19». Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на прес-служба місії України при НАТО. Відомо також, що навчання триватимуть до 13 квітня.

«14 румунських військових кораблів і 6 військових кораблів з Болгарії, Канади, Греції, Нідерландів, Туреччини за участю 2200 військовослужбовців будуть виконувати спільні бойові завдання в Чорноморському регіоні», – йдеться в повідомленні.

Навчання «Морський щит» – це щорічні маневри, в яких беруть участь союзники НАТО і країни-партнери.

Крім того напередодні країни НАТО домовилися про розширення масштабів операцій за участю військових кораблів в Чорному морі. Йенс Столтенберг на прес-конференції вкотре закликав Росію «звільнити українських моряків і кораблі, захоплені в минулосу росі в Азовському морі». 

«Ми погодили пакет заходів щодо покращення нашої ситуаційної обізнаності. І посилити нашу підтримку як Грузії, так і України у таких областях, як підготовка морських сил і берегової охорони, ортові відвідування і навчання, поширення інформації», – заявив глава НАТО.

Читайте також: НАТО — СІМДЕСЯТИРІЧНИЙ ФОРПОСТ ЗАХИСТУ ЦИВІЛІЗОВАНОГО СВІТУ

Print Friendly, PDF & Email