Туреччина з 1 січня 2019 року вводить податок на безпеку для туристів в розмірі 1,5 євро, який буде стягуватися в аеропортах по прильоту, Про це повідомляють місцеві ЗМІ з посиланням на головне управління державними аеропортами країни, передає Интерфакс.

За даними порталу Turizmhaberleri, спочатку передбачалося ввести податок у розмірі 3 євро з людини. Однак асоціація туристичних агентств Туреччини TURSAB звернулася до міністра культури і туризму Туреччини Мехмета Нурі Ерсоя з пропозицією знизити збір, так як мільйони туристів вже оплатили відпочинок в Туреччині в 2019 році. Після переговорів з міністерством транспорту та інфраструктури було вирішено скоротити збір до 1,5 євро з людини.

«Одна з найбільших переваг Туреччини як туристичного напрямку — це хороше співвідношення ціни і якості. Турпакети на 2019 рік продаються вже три місяці, починаючи з жовтня, без урахування нового податку. Їх купили мільйони іноземних туристів. 3 євро можуть здатися незначною сумою, але якщо ці витрати буде покладено на туроператорів, їм доведеться заплатити мільйони євро», — заявив глава Tursab Фіруз Баликая.

В Асоціації туроператорів Росії  повідомили, що новий податок вводиться несподівано, і поки немає ясності, чи буде стягуватися доплата з туристів, що вже купили тури в Туреччину по акціях раннього бронювання. «Швидше за все, для вже проданих турів він ляже на плечі туроператорів», — сказали в асоціації.

Print Friendly, PDF & Email