В четвер у східному регіоні Демократичної Республіки Конго вибухнули масові протести, через відкладення президентський виборів, передає CNN.

Поліції довелося застосувати сльозоточивий газ, щоб розігнати десятки протестуючих, які блокували дороги, використовуючи каміння, і палили шини в Бені, одному з трьох міст, де через тероризм і тривалий спалах Еболи було перенесено вибори.

Виборці в містах Бені, Бутембо і Юмбі не зможуть віддати свої голоси до березня. Про це заявила в середу Незалежна національна виборча комісія (CENI).

Поліцейські сили з протидії заворушенням було розгорнуто у відповідь на вуличні протести в Гомі і Бутембо вранці в четвер, коли розлютовані демонстранти, в основному прихильники опозиційних партій, вийшли на вулиці, протестуючи проти перенесення виборів, які мали відбутися в неділю. 

Прихильники кандидата від опозиції Мартіна Файулу, одного з основних претендентів у президентських перегонах, зібралися біли штаб-квартири CENI у столиці Кіншасі.

Файулу раніше засудив рішення виборчої комісії в своєму Твіттері. Він  називав це «ще однією стратегією, щоб перекрутити правду з урни для голосування».

Але прес-секретар виборчого органу заявив у середу на прес-конференції в Кіншасі, що рішення про затримку голосування в цих областях було «законним».

Довгоочікувані вибори Конго, які неодноразово переносилися з 2006 року, були заплановані на неділю. 

Нагадаємо, що сьогодні в Демократичній республіці Конго в місті Бені було скоєно напад на центр утримання людей, які, вірогідно, заразилися вірусом Ебола. 

Print Friendly, PDF & Email