Голова РНБО України Олександр Турчинов дав розгорнуте інтерв'ю для ВВС, у якому розповів про те чому, на його думку, розпочалася війна на Донбасі, чому не проти прізвиська "кривавий пастор" та зізнався що минулого року урядові війська зайняли атакувальну позицію. Крім того, Турчинов не має наміру зупинятися й надалі та обіцяє просувати далі.

" У нас нема іншої альтернативи, крім як перемагати. Минулий рік був першим, коли ми не здали жодного метра землі, а навпаки здобули десятки кілометрів. Тому я вважаю, що наше завдання - метр за метром, кілометр за кілометром, мінімізуючи втрати, просуватися на схід. Головне - не проскочити кордон".

Крім того, Турчинов зізнався журналістам про те, що на початку воєнної операції зброя роздавалася усім охочим, без довідок про судимості.

"Я пам'ятаю, коли я відкривав склади зі зброєю, щоб роздати її батальйонам, офіцери відмовлялися це робити.
Мене питали: "Олександре Валентиновичу, а хто буде за це відповідати?"
Я казав: я буду відповідати і особисто підписував накази про видачу зброї.
Так, багато хто хвилювався, що там може бути, що станеться, якщо вони зі зброєю не будуть виконувати накази… Дійсно, ми тоді нікого не перевіряли. Будь-хто, - судимий чи несудимий, - хто казав, що готовий захищати країну, записувався, отримував зброю і йшов на схід".

Не оминули й у розмові тему військових злочинів, скоєних українськими солдатами:
"Пам'ятаю одну зустріч з батальйонами на фронті з добровольчими підрозділами, на якій один з присутніх, весь у наколках, спитав: "Начальник, а амністія буде чи ні? Там у нас хлопці цікавляться".
Запитую, а що за хлопці? "Ну, там таке… вбивства, розбої".
Так, це було. Але це було нетипово, окремі випадки", - сказав Турчинов.

Print Friendly, PDF & Email