Сьогодні у Докучаєвську, що знаходиться на території самопроголошеної ДНР, під обстріл потрапив дитячий садок.  Про це повідомив заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг.

"Цивільні особи, особливо молоде населення, страждає - у Докучаєвську (підконтрольний "ДНР") дитсадок потрапив під обстріл, у Мар'їнці на школу було скоєно напад", - написав Хуг. Він також зазначив, що кількість порушень режиму припинення вогню у "трикутнику" Авдіївка-Ясинувата-Донецький аеропорт минулого тижня збільшилась на 50%.

Сьогодні ж під час брифінгу заступник голови моніторингової місії ОБСЄ ситуацію, що склалася на Донбасі, сказав, що вона нагадує болото, у якому застрягли тисячі невинних людей.

"Як би ми не намагалися, але не можна визначити однозначно видимих ​​тенденцій, все що ми бачимо - це скрутну ситуацію, яку я б описав як болото, в якому загрузли сотні тисяч невинних людей Ситуація ні поліпшується, ні погіршується. Вона не змінюється, вона залишається і буде залишатися такою до тих пір, поки люди, яким належить влада віддасть перевагу, щоб все так залишався ... Цей конфлікт вже триває третій рік, ціла когорта людей: ремонтні бригади, представники гуманітарних організацій, сапери, спостерігачі ОБСЄ і багато політиків працюють заради того, щоб поліпшити ситуацію. Вони викочують на гору важкий камінь, який, майже досягши вершини, щоразу скочується вниз ... Гуманітарні організації готові і здатні надавати допомогу, але їх виганяють, ремонтні бригади мають технічні засоби і мужність, але це зривається через прицільних обстрілів. Спостерігачі СММ ОБСЄ має необхідні навички і умінь, має технічні засоби і воля, але стикається з постійним обмеженнями ... Події управляють реальними люди, обстріли життєво необхідна інфраструктура триває тому, що реальні люди віддають накази і реальні люди виконують їх", - сказав Хуг.

Print Friendly, PDF & Email