Колишній заступник Генерального прокурора адвокат Ренат Кузьмін зробив заяву у соцмережі Фейсбук що начебто має докази про розкрадання 800 мільйонів доларів США, що було здійснено головою РНБО Олександром Турчиновим у змові з народним депутатом від «Батьківщини» Русланом Лук’янчуком та колишнім депутатом-регіоналом (ще раніше депутатом-БЮТівцем) Олександром Шепелєвим, який вважається правою рукою бізнесмена Юрія Іванющенка. Останній, до речі, наразі знаходиться у Росії, де переховується від українського правосуддя за цілим букетом звинувачень, уключаючи державну зраду.

Колишній заступник Генпрокурора також стверджує, що йдеться про події 2007-2010 рр, коли чинний голова РНБО займав посаду віце-прем’єра та гроші, які Україна отримала від МВФ. Також, згідно із заявою Рената Кузьміна, всі документи щодо виявлених ним фактів разом із відповідною заявою передані у НАБУ.

«Сьогодні публікую свою заяву в НАБУ про розкрадання державних коштів, включно й з тими, що надійшли у вигляді фінансової допомоги МВФ, їх виведення в офшори та легалізації екс-першим віце-прем’єром Турчиновим, народними депутатами Р.Лук’янчуком і О.Шепелєвим. Підкреслюю, це лише мала частина інформації, яку я маю і яку маю намір оприлюднити на своїй сторінці в ФБ».

Також, у випадку якщо з боку українського антикорупційного відомства не буде здійснено відповідних кроків, Ренат Кузьмін збирається звертатись у міжнародні інстанції та правоохоронні органи США та країн ЄС.

«По всіх відомих мені фактів я буду подавати заяви про злочини в правоохоронні органи України, а їх ігнорування українською владою змусить мене звернутися до Європейського суду з прав людини та в правоохоронні органи країн ЄС і США. Судові процеси над П.Лазаренко в США і Фірташем в Австрії як раз свідчать про ефективність роботи іноземних спецслужб щодо українців. Особливо, якщо мова йде про корупцію, хабарництво, розкрадання коштів міжнародної фінансової допомоги, а також про легалізацію «брудних» грошей за межами України».

Повну інформацію щодо долі своїх звернень колишній заступник генпрокурора обіцяє оприлюднювати за допомогою власної сторінки у соцмережі Фейсбук. Також, за допомогою соцмереж він планує публікувати результати інших своїх розслідувань, що стосуватимуться як старої «проросійської», так і нової «проєвропейської» влади.

Print Friendly, PDF & Email