Загострення ситуації на Донбасі можна очікувати в серпні-вересні, коли в Росії закінчиться чемпіонат світу з футболу. Про це заявив перший заступник міністра з питань окупованих територій Георгій Тука, передає Depo.Донбас з посиланням на «Новое Время». За його словами, під час останнього засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську Росія відкинула пропозицію дотримуватися перемир’я на Донбасі.

«Ще в кінці минулого року ми говорили міністерству, що в серпні-вересні слід очікувати загострення. Адже тоді в Росії якраз завершиться Чемпіонат світу з футболу, тому у Путіна будуть розв’язані руки», — зазначив він.

Чиновник висловив упевненість, що американське озброєння, яке надійшло на озброєння України не завадить агресії. «І Javelin їх не зупинять. Це не та зброя, і її не настільки багато, щоби зупинити РФ. Тактично, це може відбити охоту здійснювати на якомусь напрямку танкові атаки. Але ніяк не стратегічно», — додав він.

За його словами, в Україні в цей час почнеться нестабільний період виборчої кампанії. «Популісти різного ґатунку почнуть вішати на вуха локшину і розхитувати ситуацію зсередини. І це досить сприятливий момент, щоб йти на якісь дії, піднімаючи ставки, і висуваючи слідом певні вимоги», — вважає Тука.

Він звернув увагу, що з початку війни Росія здійснює провокації і за межами Донбасу, зокрема, за допомогою політико-інформаційних вкидань. «Ми спостерігаємо загострення провокаційних дій з боку Росії на всіх фронтах — і це буде тривати до тих пір, поки Росію не дотиснуть. А це можна зробити, по-моєму, тільки шляхом посилення санкцій. На жаль, нинішній режим санкцій не дуже дієвий, тому Росії відверто плювати на нього», — зазначив він.

Print Friendly, PDF & Email