Аналітики повідомили, що вартість житла в Україні продовжує знижуватися. Є велика імовірність, що більшість багатоповерхівок не будуть добудованими. Нині забудовники продають житлову площу за суми наближені до собівартості об’єктів.

Про це пише “Голос-інфо”.

За офіційними даними Міністерства фінансів України, собівартість одного квадратного метра у 2017 році становила 121 тисячу гривень. Аналітики ринку нерухомості стверджують, що максимальне підвищення цін до кінця вересня 2018 року буде не більше за 14 тисяч гривень.

У 2017 році українці взяли іпотечні кредити на загальну суму всього на 96 мільйонів гривень. В експлуатацію було введено більше 4 мільйонів квадратних метрів житла. Показники зросли на 35% в порівнянні з 2016 роком. При цьому покупці на нерухомість не знайшлися.

Причиною є низька купівельна спроможність українців. Населення не може дозволити собі нове житло через низьку заробітну плату та неправильний розподіл бюджету. Падіння цін на нерухомість пов’язане з різноманіттям пропозицій та конкуренцією на ринку, а також відсутність попиту на житло.

Ціни на оренду житла за минулий рік зросли на 15-20%. Український уряд планує внести зміни до механізму аренди квартири, щоб вивести даний ринок з тіні. Готується законопроект щодо правил заселення, оформлення прописки та особливостей виселення. Рієлтори переконують, що у зв’язку з нововведеннями варто очікувати зміну вартості послуг.

Нагадаємо, що середні ціни пропозицій продажу трикімнатних роздільних квартир біля метро в 2017 році в Києві максимально підвищилися на 15,8% в Оболонському районі та впали на 8,4% в Подільському районі.

Print Friendly, PDF & Email