Австрійський канцлер Себастьян Курц заявив, що його країна підтримує проект «Північний потік-2», підводний газопровід, який, за проектом, зʼєднає між собою Росію і Німеччину.

Про це він сказав на прес-конференції за підсумками зустрічі з президентом Росії Владіміром Путіним у Москві, повідомляє «Reuters«.

«Проект, який стосується не тільки Австрії, а й Німеччини та інших держав – це «Північний потік-2», і австрійський федеральний уряд також його підтримує, але, звичайно, тут ще можна пропрацювати безліч деталей, і необхідно прояснити ті чи інші питання і вплив цього проекту на інші держави. Австрія дуже позитивно ставиться до цього проекту. Причому не тільки для нас це позитивно, але і для Німеччини, і для багатьох інших країн», – сказав Курц.

Путін у свою чергу заявив, що трубопровід «абсолютно деполітизований».

«Північний потік-2» – не конкурент українському транзиту. Росія не має нічого проти транзиту газу через Україну. «Північний потік-2» не має на меті відмову від цього маршруту», – сказав Путін за підсумками переговорів з Курцем.

Він зазначив, що Москва є прихильником реалізації проекту, який, «без всяких сумнівів, абсолютно деполітизований». За його словами, це «чисто комерційний проект».

Раніше повідомлялося, що Меркель підтримує «Північний потік – 2» і вважає його суто економічним проектом.

Водночас семеро депутатів німецького Бундестагу виступили проти будівництва газопроводу «Північний потік – 2». На їхню думку, співпраця з Росією призведе до «розколу ЄС та втрати довіри».

Print Friendly, PDF & Email